Prihlás sa
Úvod Náš príbeh

Náš príbeh

„Keď som zakladal projekt BUSHMAN, chcel som vytvoriť niečo obyčajne prirodzené a pritom poriadné. Pre ľudí so životným názorom, ktorý nás spája.“

Jindřich Melichar

Nápad na vytvorenie projektu BUSHMAN sa zrodil v Austrálii v roku 1997. Jindřich mal v tej dobe zrovna dlhšie túlavé obdobie a uvedomil si, že okrem spoľahlivého vybavenia potrebuje na svojich cestách a kvalitné a pohodlné oblečenie. Na základe svojich skúseností a skúseností ľudí, ktorých na rôznych miestach sveta spoznal, vytvoril vlastnú kolekciu odevov a doplnkov značky BUSHMAN.
Odvtedy uplynulo veľa vody. Dnes spoločnosť vlastniaca medzinárodnú ochrannú známku BUSHMAN sídli v srdci Európy a prevádzkuje sieť vlastných predajní alebo obchodných zastúpení v mnohých krajinách Európy, Ázie a Afriky.

Filozofia značky BUSHMAN

Outdoorové aj voľnočasové oblečenie a vybavenie BUSHMAN navrhujeme pre mužov a ženy, ktorí milujú slobodu a cestovanie, objavovanie a dobrodružstvo. Riadia sa rozumom, ale aj inštinktom a majú silný rešpekt k prírode.

 

Bushman Expedition Outfitters

Všetky produkty, ktoré vyrábame, musia byť spoľahlivé a praktické a hlavne ťa musia na tvojich cestách spoľahlivo ochrániť. Používame k tomu takmer výhradne prírodné materiály, ako je bavlna, vlna, ľan, bambus, koža a ďalšie. Moderným spracovaním a následnou úpravou sme schopní pri jednotlivých výrobkoch docieliť neprekonateľné úžitkové vlastností.

 

Respect for Nature

Veľmi nám záleží na tom, čo robíme a ako tým ovplyvňujeme životné prostredie. Nechceme, aby po nás zostávali hory ťažko zpracovateťného odpadu. Oblečenie a vybavenie zhotovené z prírodných materiálov je možné na konci ich cesty ľahko zlikvidovať alebo recyklovať.

 

Inšpirácia v cestovaní

Od roku 1997 sa venujeme vývoju a výrobe outdoorového a voľnočasového oblečenia. Pretože sami radi cestujeme a milujeme dobrodružstvo, vieme, čo ľudia na svojich cestách potrebujú. Vytvorili sme už viac ako tridsať unikátnych kolekcií odevov a doplnkov, ktoré vo svojom dôsledku predznamenali aj štýl obliekania BUSHMAN. V našom oblečení môžeš chodiť po horách, prejsť pralesom alebo púšťou, ale pokojne sa v ňom vydaj len do džungle veľkomesta alebo so psom na lúku v susedstve. Po vypraní sa budeš v rovnakých veciach cítiť pohodlne a príjemne kdekoľvek v civilizácii. A stále budeš mať štýl.

 

Back to Our Origins

Každý rok vytvárame dve nové kolekcie odevov a doplnkov, pre teplé a chladné obdobie. Jednotlivé výrobky sa snažíme upravovať a inovovať tak, aby spĺňali požiadavky a nároky modernej doby. Napriek tomu základ kolekcie vždy tvoria osvedčené produkty, ktorých funkčnosť a spoľahlivosť preverila dlhá doba. Netvoríme oblečenie na jednu sezónu, nepodliehame módnym výkyvom, snažíme sa ísť svojou cestou.

 

Follow Your Instinct

Občas sa môže stať, že pre správne rozhodnutie v živote alebo kdekoľvek na cestách máme málo informácií. V takýchto situáciach nie je od veci spoľahnúť sa na vlastný inštinkt. Je to jeden z mála okamihov, kedy sa maximálne priblížime prírodným zákonom. Ak ti oblečenie a doplnky BUSHMAN v takýchto situáciách pomôžu obstáť, budeme potešení.

 

Je čas vyraziť!