Prihlás sa
Úvod BLOG

BLOG

 • Inšpiruj sa
  4 dobré dôvody, prečo nosiť svetre BUSHMAN
  Sú pohodlné, prispôsobivé, praktické, a predovšetkým do bodky plnia svoj účel - zahriať, aby ti bolo tak akurát, ale napriek tomu nechať kožu dýchať ... Svetre BUSHMAN vyrábame buď zo 100% bavlny, alebo z chytrých zmesových materiálov. Na všetky sa teraz spoločne pozrieme…
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jeseň/zima 2022
  Tvoríme vlastný štýl a pretože si s nami v tíme, udávaš trendy úplne rovnako ako my! Žiadne rýchlokvasky, to sa rozumie... BUSHMAN trendy sú totiž naveky ;-). Mrkni sa na inšpiráciu, ako poskladať kúsky z aktuálnej kolekcie tak, aby ti bolo dobre, príjemne teplo a ešte sa na teba sakramentsky dobre pozeralo!
 • Partnerstvo
  Mirek Kodada: Je dôležité poznať svoje limity a zbytočne neriskovať
  Míra Kodada - muž, ktorý miluje divokú vodu natoľko, až sa stal držiteľom českého rekordu v najvyššom zjazdenom vodopáde. Pritom začínal na pokojných vodách v juhočeskej Majdaleně. Na vrchole svojej kariéry sa byť necíti; pádlovať vraj človek môže aj v starobe, stačí udržiavať sa v kondícii a nevyjsť z cviku. Míra je akčný človek, pádler, otec na plný úväzok a v neposlednom rade BUSHMAN ambasádor. Už viac ako tri roky spája svoje meno s českou značkou oblečenia, vyrábaného z prírodných materiálov a doplnkov, ktoré robia náročné, ale aj tie každodenné expedície príjemnejšími….
 • BLOG
  Spoznaj rozdiel: hľadáš bundu na turistiku, do mesta alebo na expedíciu?
  Bunda sa v nadchádzajúcich sezónach stane bezpochyby najdôležitejšou časťou outfitu. V niektorých prípadoch po nej siahame celoročne – napríklad na horách, kde sa počasie rado mení z minúty na minútu. Správna bunda ochráni pred dažďom, vetrom aj zimou. Ale ktorá že je tá správna? Poďme sa pozrieť na základné typy búnd a povedať si niečo o ich výhodách.
 • Inšpiruj sa
  6 tipov, ako vybrať poriadnu bundu
  Či už vyrážaš na túru, na ryby, alebo na prechádzku, prvoradé je cítiť sa pohodlne. Prečo? Pretože potom je jedno, aké okolité podmienky panujú – môže byť sychravo, alebo páliť slnko, ty sa môžeš s ľadovým pokojom zamerať na výkon a zbierať jeden zážitok za druhým. Správna bunda ti k tomu môže výrazne pomôcť. BUSHMAN ti poradí, ako vybrať tú NAJ. Prečo? Pretože naše bundy sú legenda!
 • Partnerstvo
  Na komoru: Lukáš Langmajer
  Stručne a úprimne. Ako odpovedal náš ambasádor Lukáš Langmajer na otázky o detstve a cestovaní? A ako vníma spoluprácu so značkou BUSHMAN? Čítaj a dozvieš sa!
 • Partnerstvo
  Martin Šimek pro BUSHMAN: Jediná istota je zmena
  Neverili mu, báli sa. Aj on sa bál, napriek tomu neustúpil a šiel za svojím snom. Dnes stojí na čele jednej z najlepších cestoviek. A tu je jeho príbeh...
 • Partnerstvo
  BUSHMAN zaspomínal na africké leto
  Tradičné africké tance, nezameniteľná vôňa horkej tanzánskej čokolády, mimoriadna pripomienka bohatej africkej prírody... tak vyzerali tohtoročné Spomienky na Africké leto v ZOO Brno. A BUSHMAN bol pri tom!
 • BLOG
  Bavlna nezaparuje: ale zase nie každá ...
  Že je bavlna náš svätý grál, už dobre vieš. A ak nevieš, môžeš si o tom prečítať v rubrike Prečo BUSHMAN nemôže byť lacný.
 • Partnerstvo
  Záchranný program Kukang vo filme
  Kto je Tomáš Ouhel, vďaka nášmu blogu dobre vieš. Ambasador značky BUSHMAN, ale predovšetkým ochranár, ktorý úspešne eliminuje hrozby, ktorým čelí rad zvieracích druhov... A v neposlednom rade aj súčasť záchranného programu Kukang, ktorý sa podieľal na natáčaní dokumentárnej série Netflix o národných parkoch sveta.
 • BLOG
  Bavlna, náš svätý grál
  Kto by ju nepoznal! Veď ju používame dnes a denne, často aj tam, kde si to sami ani neuvedomujeme. Byť „ako v bavlnke“ znamená cítiť sa maximálne komfortne. To ale zďaleka nie je jediný benefit, ktorý tento materiál prináša. Poďme si dať bavlník do hľadáčika a priblížiť si túto nesmierne vzácnu rastlinu, ktorá je pre výrobu oblečenia BUSHMAN úplne kľúčová.
 • Inšpiruj sa
  Fotograf Petr Slavík: Silné zážitky sa dobre pamätajú
  Petr Slavík – fotograf medzinárodného presahu, ktorý má na svojom konte niekoľko autorských výstav (Stratený svet, Spomienky na Afriku a i.), ocenení aj v dobročinných aktivitách a dokonca niekoľko kníh (Blízke stretnutia a i). Lenže Petr nie je len fotograf a cestovateľ. Je to skvelý rozprávač, decentný rebel, férový otec… a bushman. Kiežby aj nie, keď veľkú časť jeho srdca zabrala práve buš…