Prihlás sa
Úvod Všetky články

Všetky články

 • Poznaj nás
  Testované na ľuďoch
  Dobrodruhovia, cestovatelia, ochrancovia prírody, vedci, reportéri, fotografovia… Obliekame známe osobnosti, ktoré s nami zdieľajú spoločné hodnoty. A delia sa s nami o skúsenosti s poriadným oblečením BUSHMAN.
 • Všetky články
  Petr Hulec, CEO: Prečo nosím „BUSHMAN“?
  V novej rubrike ťa zoznámime s tými, ktorí vo firme BUSHMAN tvoria pomyselné piliere. Tie zásadné, pevné, o ktoré sa opierajú hodnoty bushmanov. A čo by to bolo za otvorenie, keby nepatril nášmu CEO Petrovi Hulcovi?
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jeseň/zima 2023
  Či už sa chystáš utiecť do prírody, túlať sa po pamiatkach, alebo precestovať svet, BUSHMAN ťa rád odprevadí. Nová kolekcia je v súlade s tvojou slobodnou dušou, vysokými nárokmi na pohodlie aj aktuálnymi trendmi. Inšpiruj sa!
 • Všetky články
  Dámska kolekcia BUSHMAN a dôvody, prečo ju chcieť (...a mať)!
  Očarujúca, dobrodružná, športová aj elegantná – toľko tvárí majú bushmanky a taká je aj dámska kolekcia BUSHMAN, ktorá je dokonalou kombináciou komfortu, praktickosti a osobitého štýlu. Poď ju s nami preskúmať!
 • Všetky články
  Bushman Materio alebo Z čoho šijeme a prečo
  Od začiatku značky Bushman bol tento prírodný materiál jasnou voľbou. Kvalita aj zdroje, zvýšené pozitívne vlastnosti, ako sú odolnosť, savosť či mäkkosť, boli, sú a naďalej budú kontrolované. Sme súčasťou možnej zmeny a preto chceme viesť a inšpirovať ostatných svojimi krokmi k čistejšej a transparentnejšej výrobe.
 • Inšpiruj sa
  Rybár, zálesák a študent Matěj Houška: Podstatou všetkého je, aby si každý našiel koníček, ktorý ho bude napĺňať
  Keď máte pätnásť, máte pocit, že vám svet leží pri nohách. Dosť možno s vami aj trieska puberta. Chcete dobyť svet, v ďalšej sekunde máte chuť zavrieť sa pred ním so slúchadlami na ušiach… Matěj Houška je unikát. Vďaka svojej usilovnosti, láske k prírode, talentu a prirodzenej ľudskej pokore si získava pozornosť státisícov ľudí naprieč sociálnymi sieťami aj v reálnom svete. Tento gymnazista je navyše excelentný rybár, dobrodruh, zálesák a vlastne aj spisovateľ…
 • Poznaj nás
  Nechali sme otestovať topánky BUSHMAN! Ako to dopadlo?
  Že sú naše outdoorové topánky ako stvorené pre každý terén, dobre vieš (obzvlášť, ak ich vlastníš!). Ale pretože za človeka hovoria činy, nie slová, nechali sme dva naše najvychytanejšie typy obuvi - CRUIZER a TRACKER - otestovať!
 • Všetky články
  BUSHMAN deťom alebo Ako vybrať oblečenie pre malých dobrodruhov
  Všade lezú, všetko nájdu, čo nevedia, to si domyslia a keď nemôžu, pridajú! Reč je o deťoch – tých vôbec najzvedavejších stvoreniach, aké svet pozná. A pretože BUSHMAN má pre ich dobrodružné duše veľkú slabosť, navrhuje aj špeciálne detské oblečenie.
 • Všetky články
  Fotoreportér Roman Nemec: Som tak trošku fatalista
  Sú ľudia, ktorí fotia a ľudia, ktorí píšu. A potom sú tu fotožurnalisti - tí svoju profesiu zasvätili tomu vydávať sa do nevšedných situácií a podávať o nich správy obrazom aj príbehom... Fotoreportáže Romana Nemca, ktorý sa už dvakrát zúčastnil na záchrannej misii v Amazónii, kde okrem stláčania spúšte napríklad pomáhal stavať mobilnú nemocnicu, sú vnútorné, emotívne a úprimné. Presne ako on sám!
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jar/leto 2023
  Či už sa chystáš utiecť do prírody, túlať sa po pamiatkach, alebo precestovať svet, BUSHMAN Ťa rád odprevadí. Nová kolekcia je v súlade s Tvojou slobodnou dušou, vysokými nárokmi na pohodlie aj aktuálnymi trendmi. Inšpiruj sa!
 • Všetky články
  Keď je stan tvoj druhý domov alebo tie najlepšie vychytávky na kempovanie
  Keď je stan tvoj druhý domov, filozofia balenia vecí sa od základov zmení. Kempovanie a bivakovanie je ideálna príležitosť, ako stmeľovať rodinné aj priateľské vzťahy, ale aj jedinečná šanca byť na chvíľu len sám so sebou. Príroda lieči, to vedia už celé generácie bushmanov. Preto pre nich neúnavne navrhujeme stále nové a nové doplnky, s ktorými vonku obstoja.
 • Všetky články
  Šťastné manželstvo nie je sci-fi alebo Takto milujú bushmani!
  „Vie, že mi stačí, keď sa bude usmievať a mať ma rada aj vo chvíľach, kedy by ma najradšej zabila,“ smeje sa dvojmetrový Peter, kovaný bushman, keď sa ho pýtam, aký je jeho recept na šťastné manželstvo. Podotýkam, že to jeho trvá už 38 rokov...