Prihlás sa
Úvod BLOG

BLOG

 • BLOG
  Bavlna nezaparuje: ale zase nie každá ...
  Že je bavlna náš svätý grál, už dobre vieš. A ak nevieš, môžeš si o tom prečítať v rubrike Prečo BUSHMAN nemôže byť lacný.
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia BUSHMAN jar/leto 2022
  Či už sa chystáš utiecť do prírody, túlať sa po pamiatkach, alebo precestovať svet, BUSHMAN Ťa rád odprevadí. Nová kolekcia je v súlade s Tvojou slobodnou dušou, vysokými nárokmi na pohodlie aj aktuálnymi trendmi. Inšpiruj sa!
 • Partnerstvo
  Záchranný program Kukang vo filme
  Kto je Tomáš Ouhel, vďaka nášmu blogu dobre vieš. Ambasador značky BUSHMAN, ale predovšetkým ochranár, ktorý úspešne eliminuje hrozby, ktorým čelí rad zvieracích druhov... A v neposlednom rade aj súčasť záchranného programu Kukang, ktorý sa podieľal na natáčaní dokumentárnej série Netflix o národných parkoch sveta.
 • Inšpiruj sa
  Doplnky BUSHMAN - inšpirácia jar/leto 2022
  Spríjemni si akúkoľvek vonkajšiu aktivitu s doplnkami od BUSHMANA. Už dávno neplatí, že si ich musíš brať iba na expedície. Bavlnená šiltovka ťa nielen ochráni pred slnkom, ale tiež skvele doladí uvoľnený outfit na prechádzku po meste, set osušiek ľahko vezmeš do jednej ruky a pri rybníku máš postarané o celú rodinu, ... a taká ploskačka, tak tá sa hodí úplne všade. Inšpiruj sa!
 • BLOG
  Bavlna, náš svätý grál
  Kto by ju nepoznal! Veď ju používame dnes a denne, často aj tam, kde si to sami ani neuvedomujeme. Byť „ako v bavlnke“ znamená cítiť sa maximálne komfortne. To ale zďaleka nie je jediný benefit, ktorý tento materiál prináša. Poďme si dať bavlník do hľadáčika a priblížiť si túto nesmierne vzácnu rastlinu, ktorá je pre výrobu oblečenia BUSHMAN úplne kľúčová.
 • Inšpiruj sa
  Fotograf Petr Slavík: Silné zážitky sa dobre pamätajú
  Petr Slavík – fotograf medzinárodného presahu, ktorý má na svojom konte niekoľko autorských výstav (Stratený svet, Spomienky na Afriku a i.), ocenení aj v dobročinných aktivitách a dokonca niekoľko kníh (Blízke stretnutia a i). Lenže Petr nie je len fotograf a cestovateľ. Je to skvelý rozprávač, decentný rebel, férový otec… a bushman. Kiežby aj nie, keď veľkú časť jeho srdca zabrala práve buš…
 • BLOG
  Otvorene: Prečo BUSHMAN nie je lacný
  Občas čítame na sociálnych sieťach, že to s cenami preháňame a že rovnaké veci možno zaobstarať oveľa lacnejšie. To nepochybne. Žijeme v slobodnom čase, každý má právo voľby. Aj my sme sa rozhodli. Chceme vytvárať oblečenie, ktoré obstojí aj v náročných podmienkach a vyznačuje sa vysokým štandardom remeselného spracovania. Prečo Bushman nemôže byť lacný a prečo si za cenovou hladinou svojich produktov stojíme?
 • BLOG
  Tomáš Loukota: Vinica dokáže krásne vyčistiť hlavu!
  Česi sú národ pivárov, ale vďaka ľuďom, ktorí robia svoju prácu poctivo a podľa tradícií, sa v posledných rokoch rozmáha aj fenomén vinárstva. V Liběchove, obklopenom malebnou krajinou nájdete vinárstvo, ktoré je presne také. Malé, tradičné a s ľuďmi, ktorí doň vkladajú svoj čas, schopnosti aj srdce. Táto schopnosť je spoločná nielen vinárom, ale aj bushmanom, preto sme požiadali Tomáša Loukotu, riaditeľa Vinařství Liběchov, o krátky rozhovor…
 • Inšpiruj sa
  Výber darčekov od Bushmana
  Ešte stále tápeš, čo komu pod stromček? S darčekmi od Bushmana nadelíš radosť aj poctivý kus práce. Navyše vďaka nim rozbúšiš srdce každého dobrodruha. Alebo to svoje! Radosti predsa nie je nikdy dosť...
 • BLOG
  Šimon Pánek: S gurážou som nikdy nemal problém
  Zakladateľ organizácie Človek v tiesni, člen OF a študentský vodca Nežnej revolúcie. Tým všetkým je Šimon Pánik, charizmatický muž, ktorý o slobode nielen hovorí. On slobodou žije.
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jeseň/zima
  Čo urobíš, keď sa zima opýta? Povieš jej: "No nazdaaar," pretože na ňu budeš perfektne pripravený! Prinášame Ti tipy, ako kombinovať oblečenie a doplnky BUSHMAN z kolekcie jeseň/zima 2021/2022. Vyber si pre seba to najlepšie a neboj sa sa s jednotlivými kúskami trochu pohrať. Totiž... Fantázia, je to, o čo tu ide!
 • BLOG
  Jakub Vágner: Prírodu potrebujeme my, nie ona nás
  Jakub Vágner - rybár, dobrodruh a cestovateľ - má plné právo povedať, čo si myslí o súčasnom vzťahu ľudí k prírode. Trávi v nej väčšinu svojho času a ako sám hovorí, je pre neho všetkým. Práve na základe tejto myšlienky vznikol rozhovor, sprevádzaný rešpektom, pokorou i skúsenosťami človeka, ktorý si dlhé roky ctí zákony prírody.