Prihlás sa
Úvod BLOG

BLOG

 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jar/leto 2023
  Či už sa chystáš utiecť do prírody, túlať sa po pamiatkach, alebo precestovať svet, BUSHMAN Ťa rád odprevadí. Nová kolekcia je v súlade s Tvojou slobodnou dušou, vysokými nárokmi na pohodlie aj aktuálnymi trendmi. Inšpiruj sa!
 • BLOG
  Keď je stan tvoj druhý domov alebo tie najlepšie vychytávky na kempovanie
  Keď je stan tvoj druhý domov, filozofia balenia vecí sa od základov zmení. Kempovanie a bivakovanie je ideálna príležitosť, ako stmeľovať rodinné aj priateľské vzťahy, ale aj jedinečná šanca byť na chvíľu len sám so sebou. Príroda lieči, to vedia už celé generácie bushmanov. Preto pre nich neúnavne navrhujeme stále nové a nové doplnky, s ktorými vonku obstoja.
 • BLOG
  Šťastné manželstvo nie je sci-fi alebo Takto milujú bushmani!
  „Vie, že mi stačí, keď sa bude usmievať a mať ma rada aj vo chvíľach, kedy by ma najradšej zabila,“ smeje sa dvojmetrový Peter, kovaný bushman, keď sa ho pýtam, aký je jeho recept na šťastné manželstvo. Podotýkam, že to jeho trvá už 38 rokov...
 • Inšpiruj sa
  4 dobré dôvody, prečo nosiť svetre BUSHMAN
  Sú pohodlné, prispôsobivé, praktické, a predovšetkým do bodky plnia svoj účel - zahriať, aby ti bolo tak akurát, ale napriek tomu nechať kožu dýchať ... Svetre BUSHMAN vyrábame buď zo 100% bavlny, alebo z chytrých zmesových materiálov. Na všetky sa teraz spoločne pozrieme…
 • Inšpiruj sa
  Módna inšpirácia jeseň/zima 2022
  Tvoríme vlastný štýl a pretože si s nami v tíme, udávaš trendy úplne rovnako ako my! Žiadne rýchlokvasky, to sa rozumie... BUSHMAN trendy sú totiž naveky ;-). Mrkni sa na inšpiráciu, ako poskladať kúsky z aktuálnej kolekcie tak, aby ti bolo dobre, príjemne teplo a ešte sa na teba sakramentsky dobre pozeralo!
 • Partnerstvo
  Mirek Kodada: Je dôležité poznať svoje limity a zbytočne neriskovať
  Míra Kodada - muž, ktorý miluje divokú vodu natoľko, až sa stal držiteľom českého rekordu v najvyššom zjazdenom vodopáde. Pritom začínal na pokojných vodách v juhočeskej Majdaleně. Na vrchole svojej kariéry sa byť necíti; pádlovať vraj človek môže aj v starobe, stačí udržiavať sa v kondícii a nevyjsť z cviku. Míra je akčný človek, pádler, otec na plný úväzok a v neposlednom rade BUSHMAN ambasádor. Už viac ako tri roky spája svoje meno s českou značkou oblečenia, vyrábaného z prírodných materiálov a doplnkov, ktoré robia náročné, ale aj tie každodenné expedície príjemnejšími….
 • BLOG
  Spoznaj rozdiel: hľadáš bundu na turistiku, do mesta alebo na expedíciu?
  Bunda sa v nadchádzajúcich sezónach stane bezpochyby najdôležitejšou časťou outfitu. V niektorých prípadoch po nej siahame celoročne – napríklad na horách, kde sa počasie rado mení z minúty na minútu. Správna bunda ochráni pred dažďom, vetrom aj zimou. Ale ktorá že je tá správna? Poďme sa pozrieť na základné typy búnd a povedať si niečo o ich výhodách.
 • Inšpiruj sa
  6 tipov, ako vybrať poriadnu bundu
  Či už vyrážaš na túru, na ryby, alebo na prechádzku, prvoradé je cítiť sa pohodlne. Prečo? Pretože potom je jedno, aké okolité podmienky panujú – môže byť sychravo, alebo páliť slnko, ty sa môžeš s ľadovým pokojom zamerať na výkon a zbierať jeden zážitok za druhým. Správna bunda ti k tomu môže výrazne pomôcť. BUSHMAN ti poradí, ako vybrať tú NAJ. Prečo? Pretože naše bundy sú legenda!
 • Partnerstvo
  Na komoru: Lukáš Langmajer
  Stručne a úprimne. Ako odpovedal náš ambasádor Lukáš Langmajer na otázky o detstve a cestovaní? A ako vníma spoluprácu so značkou BUSHMAN? Čítaj a dozvieš sa!
 • Partnerstvo
  Martin Šimek pro BUSHMAN: Jediná istota je zmena
  Neverili mu, báli sa. Aj on sa bál, napriek tomu neustúpil a šiel za svojím snom. Dnes stojí na čele jednej z najlepších cestoviek. A tu je jeho príbeh...
 • Partnerstvo
  BUSHMAN zaspomínal na africké leto
  Tradičné africké tance, nezameniteľná vôňa horkej tanzánskej čokolády, mimoriadna pripomienka bohatej africkej prírody... tak vyzerali tohtoročné Spomienky na Africké leto v ZOO Brno. A BUSHMAN bol pri tom!
 • BLOG
  Bavlna nezaparuje: ale zase nie každá ...
  Že je bavlna náš svätý grál, už dobre vieš. A ak nevieš, môžeš si o tom prečítať v rubrike Prečo BUSHMAN nemôže byť lacný.