Prihlás sa
Úvod Vrátenie a výmena tovaru

Vrátenie a výmena tovaru

Vrátenie tovaru - odstúpenie od zmluvy

1. Kupujúci má právo od uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 14 kalendárnych dní odo dňa prevzatia tovaru, pričom je nevyhnutné, aby oznámenie Kupujúceho o odstúpení od zmluvy a zakúpený tovar boli Predávajúcemu doručené v uvedenej lehote.

2. Kupujúci môže tovar odoslať cez Slovenskú poštu alebo kuriérskou spoločnosťou. V prípade, že zasiela Slovenskou poštou, tak na adresu:  

BUSHMAN TRADE s.r.o., P.O. BOX 18, Cesta na Senec 2/A, 820 17 Bratislava 217, uveďte aj email [email protected] 

Ak zasiela tovar kuriérskou službou, tak na adresu: 

BUSHMAN TRADE s.r.o. Stará Vajnorská 11 , 831 04 Bratislava, email [email protected] .

Tovar odoslaný na dobierku nebude Predávajúcim prevzatý, ale naopak bude Kupujúcemu vrátený na jeho náklady späť. Bližšie informácie získa Kupujúci na e-mailovej adrese: [email protected].

V prípade, že Kupujúci využije právo na vrátenie tovaru, tovar nesmie byť používaný a praný, tovar musí byť nepoškodený, bez známok opotrebenia a v pôvodnom obale.

3. Predávajúci tovar prekontroluje a preskúša. Pokiaľ bol tovar vrátený nepoužívaný, neupravovaný, neznečistený, nepraný, nepoškodený a neopotrebovaný, vráti Predávajúci Kupujúcemu zaplatenú kúpnu cenu tovaru v lehote do 15 dní od odstúpenia Kupujúceho od zmluvy, a to  prevodom na účet kupujúceho, ktorý uvedie v písomnom odstúpení od zmluvy. Pokiaľ by bol vrátený tovar akokoľvek používaný, praný, akokoľvek poškodený či opotrebovaný, vyhradzuje si Predávajúci právo na náhradu škody, ktorú je oprávnený započítať oproti povinnosti vrátiť kúpnu cenu. To neplatí ak bol tovar vrátený z dôvodu, že mal vady, na ktoré sa vzťahuje záruka.

4. Pokiaľ sa Predávajúci a Kupujúci nedohodnú inak, Kupujúci nemôže bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú: • predaj tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť • predaj zvukových alebo obrazových záznamov, ktoré spotrebiteľ rozbalil • predaj počítačových programov, ktoré spotrebiteľ rozbalil • predaj novín, časopisov a periodickej tlače.

5. Pri porušení podmienok pre odstúpenie od zmluvy alebo riadneho vrátenia tovaru je Predávajúci oprávnený uplatniť si u Kupujúceho náhradu škodu, ktorá mu tým vznikla podľa príslušných právnych predpisov.

 

Formulár na vrátenie a výmenu tovaru


Výmena tovaru

Výmena tovaru za inú veľkosť do 14 dní od dodania tovaru.

Ak chceš vymeniť veľkosť oblečenia, ktoré si si objednal, zašli nám daný tovar späť na našu adresu BUSHMAN TRADE s.r.o., P.O. BOX 18, Cesta na Senec 2/A, 820 17 Bratislava 217, alebo ho dones do značkovej predajne BUSHMAN. Do formuláru, ktorý si môžeš stiahnuť  tu, prosím uveď tovar, ktorý chceš vymeniť a tiež nový tovar, resp. novú veľkosť. Výmeny vybavujeme spravidla do týždňa od ich prevzatia, najneskôr však do 14 dní.
Výmenu je možné uskutočniť v lehote do 14 dní od prevzatia tovaru pôvodnej objednávky (podľa systému sledovania zásielok kuriérskej spoločnosti). Na tovar zaslaný na výmenu po tejto lehote nebude dodávateľ brať zreteľ a tovar bude zákazníkovi zaslaný späť na jeho náklady. Tovar, ktorý nám posielaš na výmenu, musí byť NEPOŠKODENÝ, NENOSENÝ a kompletný. Dbaj teda na to, aby bol v pôvodnom stave, nezašpinený, nezvlnený a zložený. Len takto vrátený tovar môže dobre poslúžiť niekomu inému.

Pokiaľ zasielaš tovar na výmenu, náklady na dopravu k nám hradíš ty. Poštovné prvé doručenie meneného tovaru k tebe, hradíme my.

V prípade, že budeš meniť tovar z jednej objednávky opakovane, budeme ti už poštovné od nás k tebe účtovať .

Vrátenie peňazí do 14 dní od dodania tovaru.

Ak tovar nespĺňa tvoje očakávania a nevybral si si za neho inú alternatívu (pozri postup vyššie), zašli nám daný tovar späť na našu adresu BUSHMAN TRADE s.r.o., P.O. BOX 18, Cesta na Senec 2/A, 820 17 Bratislava 217 alebo dones do značkovej predajne BUSHMAN. Do formuláru, ktorý si môžeš stiahnuť tu, napíš "Vrátenie tovaru v lehote 14 dní" a uveď prosím číslo Tvojho bankového účtu, kam Ti vrátime peniaze,alebo zadaj adresu na zaslanie peňazí poštovou poukážkou. Tovar zašli v originálnom balení, dobre zabalený a prilož faktúru, ktorú sme tí poslali emailom. Zásielku pošli poistenú (vo vlastnom záujme). Neposielaj ju doporučene alebo na dobierku, balíky na dobierku neprevezmeme. Vrátenie prebehne v zákonnej lehote 14 dní, väčšinou preplácame ihneď alebo do týždňa.
V súlade s ustanoveniami Občianskeho zákonníka máš právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru (podľa systému sledovania zásielok kuriérskej spoločnosti). Tovar musí byť NEPOŠKODENÝ, NENOSENÝ a kompletný. Na tovar zaslaný po tejto lehote nebude dodávateľ brať zreteľ a tovar bude zákazníkovi zaslaný späť na jeho náklady.