Prihlás sa
Úvod Všetky články Inšpiruj sa 4 dobré dôvody, prečo nosiť svetre BUSHMAN

4 dobré dôvody, prečo nosiť svetre BUSHMAN

Sú pohodlné, prispôsobivé, praktické, a predovšetkým do bodky plnia svoj účel - zahriať, aby ti bolo tak akurát, ale napriek tomu nechať kožu dýchať ... Svetre BUSHMAN vyrábame buď zo 100% bavlny, alebo z chytrých zmesových materiálov. Na všetky sa teraz spoločne pozrieme…

1. Dvojité využitie 

Existujú desiatky dobrých dôvodov, prečo nosiť bavlnené tričká alebo bavlnenú bielizeň. Tie isté benefity sa ale premietajú aj do bavlnených svetrov. Prečo sme bavlnu zvolili ako hlavný materiál pre naše svetre? Pretože BUSHMAN bol, je a bude predovšetkým značkou pre ľudí, ktorí milujú byť vonku. Tráviť čas na vzduchu, v prírode, na záhrade, na prechádzkach mestom. Sú to ľudia aktívni, pre ktorých sú outdoorové aktivity kľúčové. 

Práve bavlnené svetre sú „do terénu“ skvelou voľbou, zároveň ale aj veľmi dobre vyzerajú, takže sú vhodné aj na každodenné nosenie napríklad do práce. 

Pánsky pletený sveter SIMONSON
Pánsky sveter BILLING


2. Dlhá životnosť a ľahká údržba

Bavlna je vďačný a predovšetkým prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje výbornou savosťou. To oceníš, pretože či už si na túre, beháš po obchodoch alebo riešiš dôležitú pracovnú záležitosť – vždy sa pri tom zapotíš. Zároveň je ale bavlna priedušná, takže sa koža pod ňou nezaparí, čo sa najmä pri každodennom nosení ukazuje ako benefit č. 1! Bavlnené svetre navyše môžeš vziať bez obáv na holé telo. Sú príjemné dotykovo aj pocitovo, neškrabú a nehryzú. Skrátka: bavlna nezaparuje! 

Aby Ti sveter z bavlny naozaj dlho vydržal, správaj sa k nemu náležite šetrne (tak ako ku každému prírodnému materiálu). Hoci údržba bavlnených svetrov je výrazne jednoduchšia, než je to potrebné pri svetroch z kašmíru alebo vlny, aj pre ne platia určité pravidlá: 
  • Bavlnené svetre znesú aj vyššie teploty, ale optimálny je šetrný program na 40 stupňov. 
  • Pred praním svetre obráť naruby – znížiš a spomalíš tým žmolkovanie. Nezabudni tiež rozopnúť všetky gombíky a zipsy. 
  • V prípade prania akýchkoľvek svetrov platí, že čím kratší prací program zvolíš, tým lepšie. Skús si oblečenie nazbierať a prať svetre oddelene od ostatných tkanín (napr. riflí). 
  • Vyhni sa príliš intenzívnemu žmýkaniu a radšej uber na otáčkach. Ak vo svetri po vypraní zostalo príliš veľa vody, vytlač ju opatrne rukou. 
  • Namiesto práškového prostriedku použi radšej ten gélový (prášok spôsobuje vyššie trenie tkaniny). Aviváže sa báť nemusíš. 
  • Bavlnené svetre BUSHMAN môžeš po vypraní bez obáv zavesiť – nevyťahajú sa. Iba u ťažších svetrov (napríklad robustný pánsky sveter SIMONSON) je schodnejším riešením rozprestrieť ho na rovnú plochu. 
  • Bavlnené svetre z tenšieho úpletu môžeš žehliť, je to dokonca žiaduce. 
  • Svetre nikdy neves na ramienko, ale skladaj ich. Jedine tak si udrží tvar naozaj dlhú dobu. 
Sveter nie je spodná bielizeň – tu rozhodne neplatí, že je nutné prať ho po každom nosení. Bavlna vydrží „svieža“ pomerne dlhú dobu. Bavlnené svetre sa odporúča prať obvykle po 5 použitiach, ale samozrejme vždy záleží na tom, kam ich nosíš a ako veľmi sa v nich zapotíš … 

 

3. Voľný čas aj elegancia sama 

Bavlnené svetre dávno nie sú len výsadou oblečenia na voľný čas a BUSHMAN to dobre vie, preto svoje kolekcie ozvláštňuje aj kúskami, strihanými športovou alebo ležérnou eleganciou. 

Pánsky bavlnený sveter HALSTEN
Dámsky predĺžený sveter s opaskom GISELLE

Pokiaľ zháňaš sveter „na von“, zameraj sa na praktické detaily. Hladký úplet bude príjemný a rebrovanie na koncoch rukávov viac ako žiaduce! Vďaka nemu totiž rukáv nebude pri dlaniach odstávať, ale pekne priľne a tiež ho ľahšie schováš pod bundu. Ak chceš sveter, ktorý plnohodnotne využiješ aj ako súčasť outfitu do práce, neboj sa výrazných prvkov, ako sú: melírovanie, polozapínanie so stojačikom, dvojitý rolák predĺžený strih, výraznejšie kožené aplikácie, opasky …
 
Bushmanky ocenia: BUSHMAN pre novú kolekciu vytvoril svetrové šaty CORALINE. Vezmi k nim pančuchy, legíny, alebo ich obleč len tak. Ich kúpou získaš veľmi variabilný a štýlový kúsok, ktorý môžeš nosiť na jar, na jeseň aj v zime! 

 

4. Sakramentsky šikovný mix 

V sortimente svetrov BUSHMAN prevládajú tie zo 100% bavlny. V každej kolekcii nájdeš ale aj nejaký zmesový kúsok, ktorého základ tvorí vysoký podiel bavlny, doplnený o ďalšie vlákna. A my ti hneď vysvetlíme, ktoré ďalšie materiály používame a prečo to tak je: 
  • Ľan – kráľ savých prírodných materiálov, ktorý dokáže vlhkosť nielen pojať, ale aj výborne odviesť, takže sa cítiš „v suchu“, aj keby si mal práve kropaje potu na chrbte. Svetre s prímesou ľanu sú extrémne pohodlné a majú svoj špecifický dizajn, ktorý si bezpochyby obľúbiš! Môžu byť trochu viac krčivé, ale to nie je nič, čo by nevyriešila aj priemerne zdatná žehlička… 

Dámsky sveter BRIANNA s prímesou ľanu
Pánsky sveter MEAFORD s prímesou ľanu  
  • Akryl – jedná sa síce o umelé vlákno, ale nebuďme puritáni a nezavrhujme vopred všetko, čo s prírodou priamo nesúvisí. Použitie akrylu má v niektorých prípadoch svoj presný účel. Používa sa v nižšom percente (BUSHMAN ho nikdy nepoužíva ako hlavný materiál!) a väčšinou sa kombinuje s bavlnou alebo vlnou – má totiž podobnú textúru. Je krásne pružný a mäkký a oblečenie, kde je použitá jeho prímes, má oveľa nižšie tendencie žmolkovať. Produkty z neho sú o poznanie pevnejšie, dobre sa čistia a nezrážajú sa. Vyskúšaj a pochopíš … 

Pánsky zmesový sveter LAVERTON

Ako sám vidíš, urobiť parádny sveter je celkom veda. My ich ale šijeme 25 rokov a za tú dobu sme si osvojili celý rad návrhárskych i výrobných fígľov. Predovšetkým sme ale mali dostatok času spoznať všetky naše bushmany a bushmanky, ich náturu a požiadavky, a preto sa im dokážeme prispôsobovať. Svetre BUSHMAN nie sú záležitosťou na jednu sezónu. Sú to držiaci, ktorí nepodliehajú módnym trendom, ale držia si svoj štýl. 

Nakoniec ako všetci, kto oblečenie BUSHMAN nosí…