Prihlás sa
Úvod Všetky články BUSHMAN deťom alebo Ako vybrať oblečenie pre malých dobrodruhov

BUSHMAN deťom alebo Ako vybrať oblečenie pre malých dobrodruhov

Všade lezú, všetko nájdu, čo nevedia, to si domyslia a keď nemôžu, pridajú! Reč je o deťoch – tých vôbec najzvedavejších stvoreniach, aké svet pozná. A pretože BUSHMAN má pre ich dobrodružné duše veľkú slabosť, navrhuje aj špeciálne detské oblečenie.
image
„Sú to deti, preboha!“ „Tak či tak to hneď zničia.“ „Je im jedno, v čom chodia.“ Týmto to začína – a zďaleka nekončí – zoznam argumentov, prečo nepremýšľať nad výberom detského oblečenia. Prečo podporovať tzv. rýchlu módu a prižmúriť, prípadne úplne zavrieť oči pred pojmami, ako sú udržateľnosť, rešpekt k prírode a pohodlie

Áno. Špina, odreté kolená a večne plná práčka sú synonymom detstva– veď našu širokú bushmanskú rodinu tvoria prevažne rodičia a tak o tom vieme svoje. Aj napriek tomu, alebo práve preto je dobré myslieť na ich pohodlie. Tých aktivít, ktoré neúnavne vykonávajú deň čo deň, je toľko a hoci sa to nezdá, práve kvalitné a múdro zvolené oblečenie im môže ich farbistú cestu za poznaním výrazne spríjemniť. 

 

Na čo je dobré myslieť pri výbere detského oblečenia? 

  • Materiál. Ak niečo dokáže vyviesť z rovnováhy aj to najotrlejšie dieťa, sú to kropaje potu na chrbte, oblečenie, ktoré sa lepí na kožu a jeho neustále upravovanie. Prírodné materiály, ako sú 100% bavlna, ľan alebo napríklad bambusové vlákna, prinášajú niekoľko benefitov, ktoré z nich pri výbere oblečenia „na von“ aj „na doma“ robia jasnú voľbu. Dobre totiž sajú pot, rýchlo schnú, sú šetrné a príjemné aj k citlivej pokožke. 
  • Proces výroby. Švy, ktoré sa po prvom vypraní „rozbehnú“, žmolky a strata farieb – to sú záležitosti, na ktoré sme si tak nejako zvykli. Oblečenie je lacné, a tak nám nie je ľúto ho po chvíli vymeniť za iné... Lenže tým sa roztáča kolotoč zbytočného míňania a podporovania odevného priemyslu, ktorý nie je voči prírode a ľuďom ani trošku fér …. Kvalitné oblečenie drží tvar, pri správnom zaobchádzaní (najmä citlivom praní na správne zvolený program) aj farbu a stáva sa tak kúskom na niekoľko sezón
  • Z toho vyplýva aj vhodne zvolená veľkosť oblečenia. Detská kolekcia BUSHMAN ponúka širokú škálu veľkostí a najmä naše 100% bavlnené tričká je možné nosiť aj niekoľko sezón. Majú klasický rovný strih, teda je možné bez obáv vybrať o jednu až dve veľkosti viac, než dieťa bežne nosí.  
  • Nadčasová potlač. Až deti odrastú na Else a Anne alebo Labkovej patrole, čo urobíš? Trendy sa skrátka menia, ale hrdinovia zostávajú. Najmä tí zo zvieracej ríše. Preto kolekcie detského oblečenia nechávame buď bez potlače (kraťasy, mikiny), alebo naopak s výraznou potlačou. Tým sa pýši celá kolekcia detských tričiek. Potlače sú do detailu prepracované, výrazné a odolné. 

Tričko MARABU II s pandou 
Tričko JERRY IV s chameleónom 
 

Pre skutočných expedičníkov 

Okrem bavlnených tričiek, ktoré vďaka svojej potlači v deťoch vyvolávajú túžbu snívať svoj vlastný dobrodružný príbeh, má BUSHMAN v ponuke tiež ikonické klobúky  - či už tie ručne robené v južnej Afrike, alebo klasické bavlnené klobúčiky s pobrúseným povrchom pre väčšiu odolnosť. 

Zahriať sa môžu v zmesových mikinách s UNI strihom, vybavených väčšinou klokaním vreckom a funkčnou sťahovacou kapucňou. 

Hrejivá mikina MACKAY s klokaním vreckom

Že deti nepotrebujú doplnky? Nezmysel! Práve tieto drobnosti im vykúzli skutočne široký úsmev na tvári. Nenechaj sa teda zmiasť tým, keď ich v sekcii PRE DETI nenájdeš. Schovávajú sa medzi DOPLNKAMI
  • Napríklad čelovky, s ktorými môžu bez obáv zdolávať bobríky odvahy a vydávať sa po boku s dospelými na nočné výpravy. 
  • Napríklad legendárny hrnček BUSHMAN s pirátskym motívom, z ktorého bude aj obyčajná voda chutiť ako kúzelný nápoj. 
  • Napríklad mäkká ZEBRA osuška zo 100% bavlny, do kterej sa deti po kúpaní rady zabalia. 
  • Napríklad klasický batoh ZURI , ktorý však zďaleka nepatrí len do školských lavíc. 
  • A napríklad aj taktické pero TACTICAL PEN – majstrovské dielo, ktoré v sebe ukrýva okrem pera aj množstvo ďalších doplnkov (dokonca aj kresadlo alebo píšťalku!). 

BUSHMAN vie, čím potešiť objaviteľské duše našich najmenších. Tak sa neboj a podpor ich vo všetkom, čo ich láka (dobre, tak SKORO vo všetkom 😉).