Prihlás sa
Úvod Všetky články Partnerstvo BUSHMAN zaspomínal na africké leto

BUSHMAN zaspomínal na africké leto

Tradičné africké tance, nezameniteľná vôňa horkej tanzánskej čokolády, mimoriadna pripomienka bohatej africkej prírody... tak vyzerali tohtoročné Spomienky na Africké leto v ZOO Brno. A BUSHMAN bol pri tom!
"Táto akcia sa každoročne koná hlavne preto, aby sme si pripomenuli africkú prírodu," oznámila hovorkyňa brnenskej ZOO Monika Brinzáková. Minulý rok prekazil plány na Africké léto covid, tento rok sa žiadna prekážka neobjavila a o to viac si atmosféru vzdialenej krajiny návštevníci užili. Veď ich prišlo niekoľko tisíc!  

Všetky farby Afriky 

Spomienka na Africké leto im umožnila na vlastné oči vidieť aspoň zlomok tradičnej kultúry tejto krásnej, pestrej krajiny a priblížiť krehkú krásu africkej prírody. 

Návštevníci sa stretli s hosťami priamo z Afriky a užili si spoločne tradičné africké tance, výuku svahilštiny, pletenie vrkôčikov, výrobu masajských náhrdelníkov, vôňu a chuť jedinečnej čokolády Tanzania ... 

Kde sú zážitky, tam je BUSHMAN 

Hrdo sa hlásime k akejkoľvek podobnej aktivite, ktorá spoločnosti rozširuje obzory i povedomie o kútoch sveta, na ktoré by sa snáď skoro zabudlo.... A to by bola obrovská škoda. Napokon, práve Afrika má čo ponúknuť! Jej bohatstvo sa ukrýva predovšetkým v stáročia preverených, nemenných remeselných postupoch a to ako pri pestovaní, chove alebo tradičnej výrobe. BUSHMAN s africkými rodinnými spoločnosťami veľmi rád a úzko spolupracuje - výsledkom sú napríklad naše ikonické ručne vyrábané klobúky, ale tiež novinka tohtoročného leta - sušené mäso typu biltong, vyrábané z toho najkvalitnejšieho hovädzieho, sušené vcelku niekoľko dní a za použitia veľmi nízkych teplôt, opatrené tradičnou juhoafrickou receptúrou.  

Boli sme pri tom - my aj BUSHMAN slamáky, ktoré sme tohtoročnú sezónu naskladnili už druhýkrát! Veľká vďaka vám za to, že BUSHMAN vyhľadávate, veľká vďaka ZOO Brno za to, že si ctí tradície iných kultúr.

A dovidenia zase za rok!