Prihlás sa
Úvod Všetky články Poznaj nás Nechali sme otestovať topánky BUSHMAN! Ako to dopadlo?

Nechali sme otestovať topánky BUSHMAN! Ako to dopadlo?

Že sú naše outdoorové topánky ako stvorené pre každý terén, dobre vieš (obzvlášť, ak ich vlastníš!). Ale pretože za človeka hovoria činy, nie slová, nechali sme dva naše najvychytanejšie typy obuvi - CRUIZER a TRACKER - otestovať!
image
Testu sme ich podrobili v oficiálnom Inštitúte pre testovanie a certifikáciu, a.s. v Zlíne. Prečo sme zvolili práve outdoorové kožené poltopánky TRACKER a trekové expedičky CURIZER? Pretože sú jednoducho pecka! Oboje ako stvorené pre výlety a túry a to aj tie celodenné. Oboje zároveň tiež spĺňajú extra vysoký štandard spracovania aj použitých materiálov. 
  • Expedičky CRUIZER sú stávka na istotu, nech sa vydáš kamkoľvek. Pevným a stabilným krokom s nimi prejdeš po kameňoch, ale aj bahnom, snehom a všade tam, kde je klzko. Skvele tlmí bočné nárazy aj došľap a noha je v nich ako v bavlnke. 
  • Kožené poltopánky TRACKER s vodeodolnou membránou a gumovou špičkou sú „na pohodu“, čo znamená, že s nimi môžeš vyraziť na výlet, prechádzku mestom alebo do rozblatenej záhrady. Napriek tomu aj ony znesú extrémne podmienky – pohodlie Ti zaistia aj v klzkom teréne, plnom výmoľov. 

Nie je test ako TEST

Ten náš je schválený EÚ normou a normy sú ľahko dohľadateľné. Celý výsledok z laboratória si môžeš stiahnuť - k topánkam CRUIZER TU, k topánkam TRACKER TU. Oba typy topánok stáli 80 minút vo vode a po celý čas si zachovali svoju vodotesnosť – inými slovami, voda do nich neprenikla 😉. Testované boli tiež na klzkom nerezovom povrchu a obstáli na jedničku. Čo to znamená? Že nech v nich budeš behať po vlhkom kameni, bahne alebo chodníku, nohy zostanú ako v bavlnke a je tiež minimálna šanca, že by Ti s každým krokom podbiehali. 

Expedičné topánky EXPEDITION II 
Dámske espadrilky PAWS
Pánske plátenky LOAFERS

Obuv BUSHMAN vyvíjame tak, aby bola praktická a pohodlná. Aby si sa na ňu mohol spoľahnúť, nech už hľadáš klasické expedičky, odľahčené verzie turistických topánok alebo pohodlné sandále na leto, rovnako ako sa na ne spolieha celý rad cestovateľov a dobrodruhov, ktorí značku BUSHMAN radi nosia (napríklad moderátorka Leny Trčková, fotograf Petr Slavík, herec a tulák Lukáš Langmajer a ďalší). 

Outdoorové sandále MAFADI 

Bosou nohou radšej nie 

Je na Tebe, pre ktoré z našich topánok sa rozhodneš. Každopádne sa do toho poriadne obuj– je čas vyraziť! A ak sa Ti prieči vliezť do nich bosou nohou (čo chápeme, pretože poriadna túra, to nie je ako prebehnúť sa rannou rosou), navleč si naše ponožky TREK, s ktorými sa môžeš s absolútnou dôverou túlať dlhé hodiny, ba dokonca dni. Majú špeciálne zloženie, ktoré ich robí vysoko odolnými voči oderu aj pretrhnutiu. Majú tiež zosilnenú pätnú časť a široký, pružný horný lem, čo na svojich cestách zaručene oceníš. Rovnako nadšený budeš aj z predĺženéj lýtkovéj části - pokojne ich vezmi do tenisiek aj masívnych expedičiek. 

Nech všetky cesty stoja za to... a návraty taktiež ;-)