Prihlás sa
Úvod BLOG Poznaj nás Pomôž s nami Austrálii

Pomôž s nami Austrálii

Kúpou bavlneného trička v limitovanej edícii HELP AUSTRALIA prispeješ 11 eur na záchranu a ochranu požiarom zasiahnutých zvierat v Austrálii.
BUSHMAN sa pripojil k  pomoci Austrálii, ktorú na prelome roka postihli ničivé požiare. Predajom limitovanej edície tričiek HELP AUSTRALIA prispejeme z každého predaného trička 11 eur do dlhodobej verejnej zbierky Zoo Praha „Pomáhame im prežiť“ (viac o zbierke nájdeš na www.zoopraha.cz).
„Požiare sú v Austrálii dlhodobý problém a my sme po tých aktuálnych, ktoré mali obzvlášť ničivý účinok, nemohli zostať stáť obďaleč,“ vysvetľuje zakladateľ značky BUSHMAN Jindřich Melichar. „Hoci je nám jasné, že situáciu v Austrálii nespasíme, cítime povinnosť aspoň kvapkou prispieť k zmierneniu následkov tejto pohromy. Už len preto, že nápad na vznik značky BUSHMAN sa pred viac ako 22 rokmi zrodil práve v Austrálskej buši.“
BUSHMAN sa rozhodol poslať pomoc prostredníctvom zbierky pražskej zoologickej záhrady, pretože so Zoo Praha spolupracuje dlhodobo a považuje ju za dôveryhodného partnera, vďaka ktorému sa pomoc dostane tam, kde bude efektívne využitá.

 

„Veľmi nás dôvera širokej verejnosti aj značky BUSHMAN teší a zaväzuje. Do Austrálie sme z našej zbierky poskytli už milióny korún,“ hovorí riaditeľ Zoo Praha Miroslav Bobek a dodáva: „V prvej fáze išli peniaze predovšetkým na pomoc požiarom poranených zvierat, napríklad koalám a v ďalšej potom na monitoring ohrozených druhov a na ich ochranu pred ďalšími požiarmi či pred zavlečenými predátormi. Rad z jedinečných druhov pôvodnej austrálskej fauny sa totiž vinou požiarov ocitol na samej hrane existencie. Spolupracujeme najmä sa Zoos Victoria, Adelaide Zoo, Mt Rothwell alebo Kangaroo Island Land for Wildlife. Potrebná je pritom práve dlhodobá pomoc a každý príspevok je nesmierne cenný.“

Pokračovanie tradície

BUSHMAN uvedením limitovanej edície tričiek HELP AUSTRALIA nadväzuje na historickú tradíciu podpory projektov, ktoré pomáhajú dobrej veci. Pražskú zoo priamo BUSHMAN podporil podobnou zbierkou už v roku 2014, kedy zákazníci kúpou tričká z limitovanej edície BUSHMAN FOR ZOO prispievali na konkrétne projekty a zvieratá záhrady.
V roku 2012 potom značka BUSHMAN v rámci akcie BUSHMAN for UNICEF – Water for Africa prispela čiastkou z výťažku predaja tričiek so špeciálnym logom a vybraných doplnkov sumou vo výške bezmála štvrť milióna českých korún na projekt Detského fondu OSN "Nezávadná voda". Všetci zákazníci, ktorí si spomínané produkty zakúpili, zaistili deťom v Afrike takmer 9,5 milióna litrov nezávadnej vody.
 
Trička „Help Australia“
Tričko „Help Australia“ kúpiš prostredníctvom e-shopu www.bushman.sk v kategórií „Pomáhame“.
Cookies nie sú sušienky
Zbierame anonymné dáta a meriame, aby sme náš web mohli ďalej vylepšovať. Súhlasíte so zberom cookies?