Prihlás sa
Úvod Všetky články Šťastné manželstvo nie je sci-fi alebo Takto milujú bushmani!

Šťastné manželstvo nie je sci-fi alebo Takto milujú bushmani!

„Vie, že mi stačí, keď sa bude usmievať a mať ma rada aj vo chvíľach, kedy by ma najradšej zabila,“ smeje sa dvojmetrový Peter, kovaný bushman, keď sa ho pýtam, aký je jeho recept na šťastné manželstvo. Podotýkam, že to jeho trvá už 38 rokov...
Článkov o šťastnom manželstve je nekonečno, stačí sa opýtať strýka Googla. Návod na to, ako nestratiť iskru. Tipy, ako sa učiť kompromisu. Dôvody, prečo to nešliape tak, ako by malo. Tisíce a tisíce slov, ktoré pekne znejú, ale len málokto sa nimi v praxi naozaj riadi. Žiadna slovná hračka na lásku! Už naši predkovia dobre vedeli, že kľúčom k úspechu každého manželstva je sloboda.  Bushmani to vedia tiež. A slobodu nikdy nezneužívajú… 

 

Dať voľnosť, nie reťaz 

Chce ísť tvoj bushman na ryby? Nech ide! Zatúžila tvoja bushmanka vyraziť za dobrodružstvom do mesta? Bez všetkého… Čo na tom, že by bolo práve teraz potrebné opraviť schody alebo uvariť nedeľný obed. Či tak, alebo tak, pamätaj si jedno: vzťah spája, ale nemal by zväzovať. Dať voľnosť znamená zároveň veľkú dôveru aj nutnú dávku zodpovednosti od toho, kto ju prijíma. 

TIP: Namiesto okov daruj radšej opasok. Opasky BUSHMAN podržia, ale neškrtia! 
 

Pes psa spozná 

Jedno dávne životné múdro hovorí, že by sa žena k mužovi mala správať ako k psovi – dať mu nažrať a pustiť ho von. Popravde… s prázdnym žalúdkom značne stúpa prah nepríčetnosti nielen mužom, ale aj ženám. O bushmanoch to platí dvojnásobne. Oni majú totiž radi výzvy a dobrodružstvá, zároveň sú ale pôžitkári a dobre vedia, že s prázdnym žalúdkom je život polovičatý. 

… A nefrfli, že počas ciest nie je na jedlo čas. Aj do toho najobyčajnejšieho batohu sa ti spoľahlivo zmestí prenosný varič STOVE, s ktorým vykúzliš kvalitný pokrm aj uprostred divočiny. 
 

Upustiť paru 

Niekedy stačí spomaliť. Niekedy stačí vypnúť. Keď ale všetky doterajšie opatrenia zlyhajú, je načase upustiť paru. Na to sú ako stvorené všetky outdoorové aktivity. Vylez na horu a zarev si ako lev, zbaľ sa na čunder a hľadaj odpovede vo hviezdach, choď si zarybárčiť, zatvor sa do dielne, alebo sa len tak chvíľu túlaj a zostaň sám so sebou. Návrat bude veľkolepý! 

TIP: Ak hľadáš vychytávku pre väčšie pohodlie pri svojich útekoch do prírody, siahni po kanvasovej expedičnej veste CRONO. Má množstvo vreciek a vodoodpudivú úpravu! 

Vyblázni sa v dielni! 
 

Aby bola pohoda… 

… musí byť aj pohodlie. Umocni si spoločné zážitky oblečením, v ktorom sa neprepotíš a môžeš sa poriadne rozhýbať. Možno sa to zdá ako detail, ale pokaziť si spoločné zážitky neustálym upravovaním trička, popoťahovaním nohavíc alebo nosením bundy, ktorá prefúkne, je viac než ľahké. Vhodným oblečením (tým z prírodných materiálov predovšetkým) znásobíš pohodlie, čím zaistíš o poznanie väčšiu pohodu. Je to jednoduchá rovnica, ktorá FUNGUJE. 

Vieš, že… 
… BUSHMAN myslí na páry, ktoré spolu rady ladia? Napríklad k pánskej obojstrannej bunde AERIAL zaobstaráš aj dámsku variantu, obojstrannú parku MERIDA

 

Umenie robiť radosť 

Ak si srdcom bushman, je nám jasné, že na rezané kvety a čokolády si ťa veľmi neužije. A vieš čo? Nevadí! Keď poriadne zabrúsiš do e-shopu BUSHMAN, zistíš, že sa to tam drobnými radosťami len tak hemží. Máme jemné maxi šatky a šály, africké ručne robené náramky, štýlové ploskačky alebo pohár na víno, ktorý sa dá ľahko rozskrutkovať a strčiť do vrecka. A bavlnená tričká BUSHMAN s originálnymi potlačami aj v minimalistických variantoch? Tak tie bushmani milujú už 25 rokov. 

Legendárne tričká BUSHMAN 

 

Aké hodnoty vyznávaš?

Receptov na šťastné manželstvo existuje nespočetné množstvo a budeme radi, keď prispeješ do našej súkromnej „bushmanskej“ kuchárky a podelíš sa s nami o ten svoj. Iste nám dáš ale za pravdu, že viac ako čokoľvek iného záleží na hodnotách, ktoré vyznávaš. Pretože vzťah dvoch ľudí je obvykle veľkým odrazom toho, ako dokážu žiť aj sami so sebou. BUSHMAN hodnoty poznáš – sú nimi rešpekt, sloboda, pravda, nezávislosť a nadhľad. Kto vie, možno keby sme všetci dokázali tieto atribúty života začleniť do svojich všedných dní, bolo by všade okolo naraz toľko lásky, že by na to snáď ani celý jeden svet nestačil…