Prihlás sa
Úvod Všetky články Keď je stan tvoj druhý domov alebo tie najlepšie vychytávky na kempovanie

Keď je stan tvoj druhý domov alebo tie najlepšie vychytávky na kempovanie

Keď je stan tvoj druhý domov, filozofia balenia vecí sa od základov zmení. Kempovanie a bivakovanie je ideálna príležitosť, ako stmeľovať rodinné aj priateľské vzťahy, ale aj jedinečná šanca byť na chvíľu len sám so sebou. Príroda lieči, to vedia už celé generácie bushmanov. Preto pre nich neúnavne navrhujeme stále nové a nové doplnky, s ktorými vonku obstoja.
image
Pretože keď ťa to ťahá von, nie je nič jednoduchšie ako sa zbaliť a ísť. Nemyslieť, neplánovať, nepanikáriť, ale mať po ruke veci, na ktoré sa môžeš 100% spoľahnúť. Mať univerzálny zoznam, vďaka ktorému nikdy na nič nezabudneš a budeš v absolútnej pohode. Len tak sa dokážeš sústrediť na jediné - na to, ako je oslobodzujúce ísť, kam ťa nohy nesú a mať čistú hlavu. Hoď starosti za hlavu, zbaľ batoh a vyraz v ústrety dobrodružstvu a nezabudnuteľným zážitkom. 

Že tieto vychytávky na svojom zozname nemáš? Možno je čas ich tam konečne zaradiť! 
 

… Balením to začína 

Ak sú tvoje potulky prírodou pravidelné, nepochybne vieš, žeExpediční batoh JABARI kvalitná batožina je základ. A pokiaľ to nevieš, radi ťa zasvätíme. Na čunder alebo kempovanie bežný batoh skrátka nestačí. Nie snáď preto, že by bol nedostačujúci z hľadiska priestoru (správny tramp vždy balí úsporne!), ale funkčnosť pokrivkáva… 

Priestor. To je to, o čo tu ide. Rafinovaný priestor, ktorý zaisťujú vrecká, vrecká, priehradky... a zase vrecká. Vonkajšie, bočné, integrované vnútorné – všetky tieto vychytávky sa postarajú o skvelú organizáciu počas balenia. Jedna na desiatu, jedna na cennosti, ďalšie na náhradné oblečenie, … 

Poriadny batoh na čunder musí byť nielen priestranný, ale zároveň musí dobre sedieť na chrbte a byť ušitý z pevného materiálu. Batohy BUSHMAN sú väčšinou z pevného bavlneného plátna alebo chytrých zmesových materiálov, ktoré odolajú všetkému. 

Pohodlné oblečení BUSHMAN z přírodních materiálů Výhodou expedičných batohov je integrovaný plášť, ktorý v prípade dažďa cez batoh jednoducho pretiahneš. Funguje ako spoľahlivá pláštenka a nemusíš sa báť o svoje veci. 

Čo sa týka konštrukcie bahotu, vždy záleží na tom, čo preferuješ a kam sa chystáš. Bežný čunder hravo zvládneš s jednoduchým kanvasovým batohom, zatiaľ čo na viacdenné výpravy sa hodí objemnejší batoh s pevnou konštrukciou.

BUSHMAN TIP: 
  • Typickým expedičným batohom je JABARI – skvost medzi batohmi, kráľ vreciek a jedinečný kus z dielne BUSHMAN. Ponúka luxusných 40 litrov objemu, hlavné vrecko a ďalších 12 vreciek a malých vreciek! Bočné popruhy na plastovú sponu stiahnu obsah batohu a podržia napríklad aj náhradné topánky alebo pláštenku. Ten istý popruh nájdeš aj na spodku batohu a bedrový pás s mohutnou sponou oceníš celkom určite, rovnako ako odvetrávaciu sieťku na chrbte. Integrovaný plášť je samozrejmosť. 
  • Čunder klasikou aj retro kúskom, ktorý ozvláštni napríklad aj mestský outfit, je plátený batoh WAYFARER s obsahom 25 litrov. V ponuke Bushman je už dlhý rad rokov. Prečo? Pretože bushmani sú klasici!  

 

Tak do toho šliapni! 

Obuv, to je veľká téma a je náročné ju unifikovať na jeden najlepšíBoty EXPEDITION II možný typ topánok. Vždy záleží na tom, v ktorý ročný čas a do akého terénu sa chystáš. Či už zháňaš turistické topánky, masívnu outdoor obuv alebo ľahké sandále, mysli na to, aby boli pohodlné a spoľahlivé. Obuv BUSHMAN ponúka prvotriedne materiály, premyslené a viac ako štvrťstoročím zocelené prevedenie a nadčasový design. Tak sa do toho poriadne obuj – je čas vyraziť! A nezabudni na ponožky. Nízkočlenkové varianty v outdoor topánkach neobstoja. Spoľahni sa na naše ponožky a podkolienky z prírodných a múdrych zmesových materiálov, navrhnuté tak, aby dostatočne zabraňovali tvorbe odrenín, pľuzgierov a otlakov. 

Funkční podkolenky Sokkie Funkčné podkolienky SOKKIE
Terénne topánky EXPEDITION II

BUSHMAN TIP: 
Nechce sa ti do kempu, ale táborenie je v danej lokalite zakázané? Skús bivakovanie! V takom prípade môžeš prespať aj v chránenej krajinnej oblasti, avšak nikdy nesmieš rozkladať oheň ani po sebe zanechávať stopy (odpadky a pod.). Zrátané a podčiarknuté, spať tu môžeš, ale nesmieš akokoľvek zasiahnuť do prirodzeného chodu prírody. To isté platí aj pre druhú a tretiu zónu národných parkov. 


Nechaj na hlave! 

Elegantne sa od päty presúvame rovno k pokrývke hlavy. Všetko, čo je medzi tým, môžeme preskočiť, pretože ty dobre vieš, ako by mal vyzerať tvoj„trampingový outfit“! Pohodlné nohavice, ideálne kapsáče BUSHMAN v prevedení „heavy duty“ (s dvojitým švom a predĺženou dĺžkou), 100% bavlnené tričko BUSHMAN s potlačou alebo v minimalistickej variante Bushman Classic a niektorá z celoročných búnd alebo funkčných kanvasových vest

Prechodové aj celoročné bundy BUSHMAN

V lete ani v zime by si nemal zabúdať na pokrývku hlavy. Nemusíš byť práve kovboj, aby si si mohol dovoliť nosiť poriadny klobúk.Kožený ručně dělaný klobouk ASHEN Obľúbené medzi bushmanmi sú africké, ručne šité kožené a látkové klobúky BUSHMAN. Odolné, do detailu prepracované, vždy originálne, pre mužov aj ženy. Ochránia pred slnkom, rannou hmlou, drobným dažďom aj jemným snežením. 

Veci, na ktoré sa rado zabúda 

Natlačená lekárnička, náhradné oblečenie, zásoby jedla? Kdeže! Tu je zoznam vecí, ktoré nie je dobré prehliadať. Parádne ti totiž pobyt v prírode uľahčia… 
  • Hodiť sa do offline módy nie je nikdy na škodu, napriek tomu je dobré mať v zálohe nejakú poistku, ktorá v prípade núdze dodá všetkým prístrojom energiu aj mimo civilizácie. Na také účely sa perfektne hodí powerbanka – napríklad naša powerbanka OUTDOOR s kapacitou akumulátora 10 000 mAh môžeš použiť zároveň aj ako svietidlo! 
  • Prenosné vedro oceníš nielen ako provizórny drez na riad, misku pre svojho psa, ale aj k osobnej hygiene alebo napríklad na zbieranie húb a byliniek. Vedro BUSHMAN s obsahom 9 l raz dva zložíš a získaš všestranného pomocníka. Neprepustí vodu a vydrží aj pri extrémnych teplotách (-50 °C až +110 °C). 
  • Kempingový riad – je odolný, multifunkčný a skladný. Zaberie minimum miesta a vďaka nemu máš všetko pekne pohromade. S prenosným varičom STOVE pripravíš behom chvíľky plnohodnotné jedlo, hoci by si práve po ruke nemal viac ako starý peň, ploskačku KANYSTR oceníš, kedykoľvek ti dôjde šťava.
  • Najmä ak stanuješ v lete, príde ti mimoriadne vhod ľahká moskytiéra DOUBLE, ktorú raz dva zavesíš aj na vetvu alebo natiahnutý povraz. Svietidlo MOSQUITO posvieti nielen tebe, ale najmä otravným komárom, ktoré lapa pomocou fyzikálnej metódy eliminácie hmyzu. 
Outdoorové vybavenie BUSHMAN

 

Bez náradia ako by si nebol 

Nepýtaj sa nás, čo budeš robiť v prírode s poriadnym nožom z nerezovej ocele, prenosným pohárikom na víno, multifunkčnými kliešťami LABORER alebo so skladacou lopatou TACTICAL SHOVEL,Multifunkční lopata Tactical Shovel ktorá v sebe ukrýva aj motyku, pílu, nožík, otvárač na fľaše, kresadlo a množstvo ďalších vychytávok.

Rýdzi bushman sa nepýta, rýdzi bushman vie. Vie, že si môže raz dva zakúriť... Že môže nazbierať huby... Vyrezať synovi píšťalku... Oslavovať život aj uprostred samoty, alebo si tiež zapilovať zatrhnutý necht. 

Dielňa a hobby BUSHMAN

S drobným náradím sa skrátka nestratíš. A s BUSHMANOM už vôbec nie!